Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás
Image Alt

Wellness centrum

Nie je nič lepšie pre telo a myseľ ako návšteva Wellness centra. V piatich saunách naberiete nielen energiu do ďalších dní, ale aj výborne posilníte svoju imunitu.
Doprajte si vnútornú aj fyzickú rovnováhu, výnimočnú wellness starostlivosť a silu prírodných bylín a vonných esencií.

FÍNSKA SAUNA (SUCHÁ SAUNA)

Milovníci klasického saunovania si už tradične na svoje prídu vo Fínskej saune. Vďaka teplote od 60 do 110°C vynikajúco prehreje každý kúsok tela. Keďže vlhkosť vzduchu je tu minimálna, dochádza aj k zvýšenému prekrveniu kože a k zvýšeniu telesnej teploty o 1 do 2°C. Zlepšuje sa tak pohyblivosť svalstva a kĺbov. Zároveň dochádza aj k vyplaveniu nečistôt z kože, čo má výrazný kozmetický význam.

TEPLOTA : 90 – 105˚C
VLHKOSŤ : 10 – 15 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 10 – 15 min.
ÚČINKY : regeneračné, relaxačné, posilnenie imunitného systému, prevencia proti chorobám z nachladnutia,
KONTRAINDIKÁCIE : všetky akútne chorobné stavy, zvýšená činnosť štítnej žľazy, krvácavé choroby, zápal žíl, epilepsia, infekčné choroby, hypertenzia, dekompenzovaný diabetes mellitus, zhubné nádory, epilepsia, nehojace sa kožné defekty, infekčné, prenosné, parazitárne ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, celková arteroskleróza s orgánovým poškodením, rakovinové ochorenia (zhubné nádory), stav po srdcovom infarkte a cievnej mozgovej príhode (po lekárskom vyšetrení bez komplikácií 3 mesiace), všetky ochorenia srdca a ciev po konzultácií s odborným lekárom, tehotenstvo, vek nad 70 rokov.

ŠVÉDSKA SAUNA (SUCHÁ SAUNA)

Ak sa tepla nebojíte, vyskúšať musíte Švédsku saunu. Ide o vysokoteplotnú saunu – teplota vzduchu až okolo 110°C, vlhkosť vzduchu minimálna. Práve vďaka tomu vám bude pot stekať po tele veľmi intenzívne. Vo Švédskej saune sa výrazne povzbudzuje látková výmena a rýchle vylučovanie škodlivých látok a toxínov cez póry von z tela.

TEPLOTA : 45 – 55˚C
VLHKOSŤ : 100 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 5 – 15 min.
ÚČINKY : osviežujúci účinok, používaná pri infekcii, antiseptické, antivírusové
KONTRAINDIKÁCIE : infekčné choroby, hnisavé ochorenia kože, plesne, infekcie, hypertenzia, stavy po hlbokej trombóze, zhubné nádory, epilepsia, infekčné ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, tehotenstvo, vek nad 70 rokov

BYLINKOVÁ SAUNA (SUCHÁ SAUNA)

Jedným z jej najúčinnejších spôsobov aromaterapie je inhalácia éterických olejov, čiže vdychovanie vôní, pri ktorom mozog po prvotnom vneme spôsobenom pachmi vyvoláva v tele rôzne reakcie a následne i hojace procesy s dlhodobým efektom. Ak sa chcete uvoľniť po dlhých dňoch a načerpať stratenú energiu vyskúšajte našu Bylinkovú saunu.

TEPLOTA : 50 – 55˚C
VLHKOSŤ : 25 – 30 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 20 – 25 min.
ÚČINKY : výrazné uvoľnenie dýchacích ciest, ochrana pred vírusovými a bakteriálnymi infekciami. Inhalácia je nenahraditeľná pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest.
KONTRAINDIKÁCIE : všetky srdcové ochorenia, vysoký krvný tlak, vek nad 70 rokov, gravidita, chrípka, epilepsia, infekčné choroby, hnisavé ochorenia kože, plesne, infekcie, akútne horúčkovité ochorenia, všetky choroby v akútnom štádiu, hypertenzia, stavy po hlbokej trombóze, zhubné nádory, epilepsia

PARNÁ SAUNA (PARNÁ SAUNA)

Súčasťou Wellness centra je aj parná sauna. Nájdete v nej maximálne 60°C, pri 100 % vlhkosti čo značí nižšiu záťaž na organizmus. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest.

TEPLOTA : 40 – 50˚C
VLHKOSŤ : 100 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 15 – 20 min.
ÚČINKY : relaxačný, dezinfekčný, posilnenie imunity. Inhalácia pôsobí priaznivo na celý nervový systém. Himalájska soľ pomáha liečiť kožné choroby, ako aj respiračné ochorenia a alergie.
KONTRAINDIKÁCIE : hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany

INFRA SAUNA (SUCHÁ SAUNA)

Ak chcete svojmu telu dopriať poriadnu regeneráciu, vyskúšajte účinky infračerveného žiarenia. Vďaka tomu, že okolitý vzduch nie je takmer vôbec zahrievaný, je pobyt v infrasaune znesiteľný aj pre osoby, ktorým sa v klasických saunách zle dýcha, prípadne majú rôzne kardiovaskulárne problémy. Preto je infrasauna obľúbená pre rôzne liečebné kúry. Teplota v infrakabíne nepresiahne 50 °C, takže vaše telo sa nezahreje na 38 °C a nezačnú v ňom prebiehať ozdravovacie procesy a tvorba špecifických hormónov, má však iné výhody.<br /> Infračervené žiarenie preniká do hĺbky epidermu – pokožky, maximálne niekoľko centimetrov. Vďaka špecifickým vlastnostiam žiarenia je ľudská pokožka schopná absorbovať až 93 % infračerveného žiarenia, ktoré sa k nej dostane. Pokožka potom teplo rozvádza do vnútorných častí tela a pomáha tak prehrievať a uvoľňovať svaly. Ostatná energia, odrazená od pokožky, zahrieva vzduch – ten má v saune relatívne nízku teplotu okolo 30 až 50 °C. Vďaka tomu je možné byť v saune zhruba 30 až 45 minút bez prestávky.

TEPLOTA :40 – 50˚C
VLHKOSŤ :
10 – 30 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 
20 min.
ÚČINKY : 
využitie infra lúčov je vhodné na zlepšenie prekrvenia organizmu, prečistenie pleti, detoxikáciu, odbúravanie celulitídy, ohrev tela, spúšťanie liečebných procesov a relaxáciu.
KONTRAINDIKÁCIE :
Všetky akútne chorobné stavy, zvýšená činnosť štítnej žľazy, krvácavé choroby, stavy po zápaloch žíl, epilepsia, infekčné choroby, hypertenzia, zhubné nádory, epilepsia, nehojace sa kožné defekty akéhokoľvek pôvodu, infekčné, prenosné, parazitárne ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, rakovinové ochorenia (zhubné nádory), stav po srdcovom infarkte a cievnej mozgovej príhode , všetky ochorenie srdca a ciev

ODDYCHOVÁ RELAXAČNÁ MIESTNOSŤ

Relaxujte na pohodlných ležadlách a doprajte si oddych po saunovacích procedúrach, osviežte sa v jednom z našich barov a nadýchnite sa pokojnej atmosféry. Oddychová miestnosť s relaxačnou hudbou vám zaručí nezabudnuteľný pokoj.

ĽADOVÉ VEDRÁ

Po pobyte v saune je vhodné následné ochladenie organizmu. Ľadové vedro je klasická metóda ochladenia tela šokom studenou vodou.

Ľadové vedro je klasická metóda ochladenia tela šokom studenou vodou. Vedro plné ľadovej vody je pre všetkých otužilcov, ktorí si potrebujú zmierniť horúčavu po pobyte v saune. Pocítia pri tom silu, ktorá prejde ich telom a prekrví každú jeho časť. Zažijete skutočnú smršť v podobe ľadového osvieženia.

Teplota: 9 – 12 °C

VÍRIVKA

Vyskúšajte náš horúci vírivý kúpeľ a doprajte si príjemnú vodnú masáž hydromasážnymi tryskami alebo dnovými vzduchovými perličkami, ktoré uvoľnia všetky svaly vo vašom tele.

TEPLOTA VODY VÍRIVKY : 34 – 36 °C
HĹBKA : 1 m
POČET OSÔB : 6
ÚČINKY : regeneračný, posilnenie imunitného systému, povzbudzujúci, prekrvenie pokožky, po pobyte v saune s následným ochladením dochádza k stimulácii imunitného systému a zvýšeniu počtu krviniek
KONTRAINDIKÁCIE : hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany, hnisavé ochorenia kože, stavy po hlbokej trombóze, epilepsia, , infekčné ochorenia, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, tehotenstvo, vek nad 70 rokov

OCHLADZOVACÍ BAZÉN

Ponorenie do arktického bazéna s teplotou vody do 10°C vám po saune nabudí imunitný systém a zvýši tvorbu krviniek. Kľúč k trvalému zdraviu, kráse a vitalite organizmu nájdete v otužovaní v mrazivo ľadovom bazéne.

SAUNOVANIE S DEŤMI

Wellness centrum je pre osoby staršie ako 6 rokov otvorené každý deň do 17:00 hod.

Wellness centrum a vstup pre osoby mladšie ako 6 rokov nie je povolený.

 • Prosíme, nezabúdajte na nasledovné zásady saunovania s deťmi:
 • Pred vstupom do saunového sveta je potrebné deti pripraviť na to, čo ich v saune čaká – uzavretý priestor, teplo, príp. nahota.
 • Do saunového sveta je povolený vstup len v plachtách, deti nenechávajte v saune bez dozoru.
 • Pred samotným vstupom do sauny, je potrebné sa najprv osprchovať. Deti sprchujte vlažnou vodou a postupujte od nôh smerom hore.
 • Deti by sa mali saunovať pri teplote do 65oC, z tohto dôvodu pre deti odporúčame hlavne bylinkovú, parnú a infrasaunu.
 • Deti pohodlne usaďte na plachtu na najnižšiu lavičku, kde je najnižšia teplota.
 • Počas pobytu v saune nejeme, nepijeme a nečítame.
 • Hlučné správanie môže vyrušiť ostatných hostí.
 • Pobyt v saune by mal trvať menej, ako u dospelých. Približne 3 – 8 min. v závislosti od veku dieťaťa.
 • Po saunovaní nasleduje opäť ochladenie v podobe sprchy.
 • Po ochladení nasledujte odpočinok v odpočívarni. Nezabúdajte doplniť tekutiny. Pite čistú vodu.
 • Počet saunových cyklov závisí od veku dieťaťa. Deti do 6 rokov (vstup na vlastnú zodpovednosť) by mali absolvovať len 1 cyklus. Deti staršie ako 6 rokov môžu absolvovať cyklus 3x.

Povinnosťou návštevníka wellness centra je správať’ sa podľa pokynov prevádzkovateľa. Poraďte sa so svojím lekárom, či je saunovanie pre vás vôbec vhodné, s ohľadom na váš zdravotný stav. Vstup do sáun nie je doporučený: tehotným ženám, diabetikom, pacientom s chorým srdcom, obličkami alebo štítnou žľazou, osobám s vysokým krvným tlakom. Do saunovacej časti centra je vstup deťom do 6 rokov, osobám pod vplyvom alkoholu a omamných látok zakázaný. V saunovacej časti je z hygienických dôvodov dovolený vstup len v plachtách.

• odporúčaný pobyt v saunách je 1 – 2 pobyty v rozpätí týždňa, odporúčaná dĺžka pobytu v saune 1,5 – 2 hodiny
• pred plánovaným pobytom v saunách odporúčame nejesť ťažké jedlo, nepiť alkohol
• pred vstupom do sáun si v šatni odložte hodinky, mobilný telefón, šperky, atď.
• pred vstupom do sáun sa osprchujte, umyte mydlom a utrite do sucha

 • Do sáun vstupujeme bez plaviek a obuvi, oblečení v plachtách, nakoľko vo wellness centre ide o zmiešaný typ sáun (muži + ženy). Saunovanie v plavkách je zdraviu veľmi škodlivé a to nie len pre vás, ale aj pre ostatných. Sú vyrobené zo 100% syntetických umelých látok a už pri teplote 50°C sa tieto látky uvoľňujú, sú silno rakovinotvorné a do tela sa dostávajú dýchacími cestami alebo pokožkou, čím škodíte sebe a aj ostatným saunujúcim.
  • V saunách si z hygienických dôvodov rozprestrite pod celé telo plachtu vrátane chodidiel. Sadnite najskôr na najnižšiu lavicu a postupne sa premiestňujeme na vyššiu úroveň sedenia, aby ste zabránili teplotnému šoku.
  • Počas pobytu v saunách dýchame pomaly nosom, nie veľmi zhlboka. Počas saunovanie je odporúčané používať rôzne peelingy, oleje, kozmetické prípravky, ktoré vám radi ponúkneme. Ak je teplota neznesiteľná, opustite sauny skôr.
  • Pri saunovaní sa správame ticho a kultúrne, vyhýbame sa hlasnej konverzácii, nadávkam, diskusiám. Sauny sú miestom pokoja a meditácie.
  • Po opustení sáun si ochladíme organizmus buď studenou sprchou, alebo používame ochladzovací bazén so studenou vodou.
  • Pri ochladzovaní, telo ochladzujeme od chodidiel smerom k srdcu, nikdy nalejeme studenú vodu na rozohriatu hlavu.
  • Každý cyklus saunovania zakončujeme 15 – 20 min. odpočinkom v polohe na chrbte, v relaxačných miestnostiach s lehátkami. Zabaľte sa do plachty a ľahnite si, zavrite oči a relaxujte aj niekoľko minút.
  • Počas pobytu v saunách nejeme, nepijeme a nečítame.
  • V intervaloch medzi jednotlivými cyklami saunovania sa snažíme doplniť tekutiny, vitamín C, malé občerstvenie v podobe ovocia za účelom doplnenia chýbajúcich minerálov v tele

.

 • Po poslednom saunovaní si neumývame telo mydlom.
 • Pred opustením celej saunovacej procedúry je potrebné 15 až 20 minút odpočívať, aby sa telo prispôsobilo zmene teploty a ihneď po kúpeli nevykonávajte žiadne väčšie úsilie.
 • Po skončení procedúry si doplňte tekutiny. Najvhodnejšie sú ovocné šťavy, čaje a minerálky. Pri jednom saunovacom cykle môžete vypotiť až 0,5 litra vody, s ktorou okrem toxínov odchádza aj soľ, vitamín C a iné minerálne látky.
 • Proces saunovania môžete zakončiť obľúbenou masážou alebo využiť kozmetické a relaxačné služby.
 • Do vírivého privátneho bazéna alebo do whirlpool vírivky (či iných spoločných priestorov) je možný vstup v plavkách.
 • Saunovanie zabezpečuje ochranu organizmu po dobu siedmich dní, aby bola zachovaná odolnosť organizmu voči ochoreniam, odporúča sa opakovať saunovanie minimálne 1 krát za týždeň.

.

Pozrite si otváracie hodiny a prevádzkové oznamy.

Darčekové vouchery a vstupenky pre externých hostí s výhodnejšími cenami na našom eshope.

Cenník wellness vstupov.

E-mail : recepcia@wellnesspatince.sk,<br /> Tel.č.: +421 918 886 715.