Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás
Image Alt

Účinky vody

Využívanie termálnych prameňov v Patinciach má dávnu tradíciu. Už dokumenty z 13. storočia píšu o teplých prameňoch s liečivými účinkami a o existencii kúpeľov z rímskych čias. Vo vaniach, ktoré dal v okolí prameňa vybudovať gróf Nedetzky, sa úspešne liečili choroby končatín.

  1. októbra v roku 1953 boli na návrh Dr. Ondreja Stollmana patinský termálny prameň i jeho okolie vyhlásené za chránenú oblasť. Jeden z vrtov sa nachádza pri termálnom jazierku. Navŕtaný bol v r. 1953.

Ďalší zdroj termálnej vody sa nachádza len kúsok od spomínaného jazera. Vrt je hlboký 160 m, zabudovaný však iba do hĺbky 146 m. Teplota vody je 26,9°C.

Tretí prameň vyviera na lúke pred termálnym jazerom smerom k areálu kúpaliska. Vrt bol vybudovaný v r. 1982 na potreby rekreačného strediska. Je hlboký 170 m a sú na ňom ponechané oceľové pražnice. Termálna voda z vrtu vyteká vlastným pretlakom. Jej teplota dosahuje 26,2°C.

Termálna voda v Patinciach sa vyznačuje vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov a vďaka tomu veľmi priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo a je skvelým liekom proti jeho chorobám.

Relaxácia v termálnej vode s teplotou asi 35°C má upokojujúci účinok na organizmus, podporuje prívod tepla najmä do končatín, ktoré sú vždy chladnejšie. Zvýšenie telesnej teploty vyvoláva významné zrýchlenie biochemických zmien v organizme – zvyšuje sa spotreba kyslíka a výdaj oxidu uhličitého, zlepšuje sa pružnosť svalov, väzov a spojivových tkanív, pričom sa znižuje svalové napätie, zvyšuje sa prekrvenie kože a telesného jadra v dôsledku prijatého tepla.

RÍMSKY BAHENNÝ KÚPEĽ

Špeciálny relaxačný kúpeľ v areáli hotela – posedenie okolo prameňa, ktoré sa nachádza priamo v termálnom jazierku. V rímskom kúpeli si môžete príjemne posedieť a nechať pôsobiť termálnu vodu na vaše kĺby a svaly, na ktoré má blahodarné účinky. Termálna voda z vrtu vyteká vlastným pretlakom. Jej teplota dosahuje 27°C.

ÚČINKY TERMÁLNEJ VODY

Pramene sa vyznačujú vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov a priaznivo pôsobia na pohybové ústrojenstvo a proti jeho chorobám. Má ideálne vlastnosti na regeneráciu vašich unavených kĺbov a svalov a využívame ju vo všetkých bazénoch.