Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás

Tipy na výlety v okolí

  /  Tipy na výlety v okolí
CYKLISTIKA, ATRAKCIE, AKTIVITY V OKOLÍ HOTELA

TIPY NA VÝLETY

Marina Patince

Z prístavu Marina Patince vyrážajú pravidelné vyhliadkové plavby po Dunaji na trase Patince – Moča a späť vyhliadkovou výletnou loďou Wellness. Lístky na výletné plavby si môžete zakúpiť priamo na recepcii Wellness Hotela Patince.

Počas letnej sezóny je pre návštevníkov prístavu a kotviacich jachtárov k dispozícii aj Marina Bar, v ktorom sa môžu osviežiť nápojmi i dať si niečo malé pod zub. Tí najmenší sa zabavia na detskom ihrisku s preliezkami.

Vzdialenosť od hotela: 2 km / 5 min. autom / 20 min. pešo
Súradnice na mape

Dunajská cyklotrasa

Cyklistické výlety v okolí hotela zvládnu vďaka rovinatému terénu aj deti alebo menej zdatní cyklisti. Z Patiniec sa môžete jednoducho napojiť na Dunajskú cyklotrasu EuroVelo 6, ktorej časť vedie aj Slovenskom. Či už sa vyberiete smerom na východ alebo na západ, cestou môžete obdivovať prírodu južného Slovenska a narazíte na mnoho miestnych zaujímavostí, o ktorých si môžete prečítať nižšie.

Ak so sebou nemáte bicykle, môžete si ich požičať na našej recepcii.

Vzdialenosť od hotela: 1,5 km / 10 min bicyklom
Súradnice na mape 

Prečerpávacia stanica Patince

Pri hlavnej ceste smerom na Virt nájdete historickú technickú pamiatku, ktorá patrí medzi „čierne diery.“ Jednoducho sa k nej dostanete aj z cyklotrasy. Zachovalú prečerpávaciu stanicu z roku 1897 možno obdivovať iba z vonkajšej strany.

Vzdialenosť od hotela: 2 km / 3 min. autom / 20 min. pešo / 10 min. bicyklom

Súradnice na mape

Pamätník uzavretia Žitavského mieru

Pätnásť ročnú vojnu medzi Habsburgovcami a Turkami v roku 1606 ukončilo uzavretie Žitavského mieru. Hneď na začiatku Žitavy, časť obce Radvaň nad Dunajom, nájdete pamätník, ktorý túto udalosť pripomína. Pri pamätníku sa nachádza informačná tabuľa a lavičky, na ktorých si môžete posedieť.

Vzdialenosť od hotela: 3,5 km / 5 min. autom / 40 min. pešo / 15 min. bicyklom.
Súradnice na mape

Obrovská hojdačka v Moči

V obci Moča nájdete vysokú hojdačku, ktorá poteší deti aj dospelých. Nachádza sa hneď vedľa potravín Jednota pri hlavnej ceste. Dostať sa k nej môžete aj malou zachádzkou z cyklotrasy. Okrem veľkej hojdačky sa deti môžu zabaviť aj na menších hojdačkách. Je tu aj lavička na sedenie.

Vzdialenosť od hotela: 9 km / 11 min autom
Súradnice na mape

Rozhľadňa v Kravanoch nad Dunajom

Atrakciou obce Kravany nad Dunajom je rozhľadňa, z ktorej sa vám za priaznivého počasia naskytne prekrásny výhľad, či už smerom k Patinciam alebo k Štúrovu. Rozhľadňa je umiestnená priamo pri Dunaji a na cyklotrase, čo z nej robí skvelý cieľový bod cyklovýletov. Pod ňou sa nachádzajú aj preliezky pre deti a vonkajšia posilňovňa. Blízko je aj obecný park.

Vzdialenosť od hotela: 16 km / 18 min autom
Súradnice na mape

Lodný mlyn v Kolárove

Plávajúci lodný mlyn v Kolárove je posledným exemplárom svojho druhu a jediným lodným mlynom na Slovensku. Vedie k nemu 86 metrov dlhý most, ktorý sa považuje za najdlhší most s drevenou konštrukciou v Európe. Lodný mlyn je umiestnený na mŕtvom ramene Dunaja. Postavený je na dvoch rovnobežných člnoch a ukotvený o breh rieky. Loďky sú väčšie, ako boli na pôvodných plávajúcich mlynoch.

V mlyne sídli Múzeum vodného mlynárstva.  Aj bez obhliadky múzea tu však môžete stráviť čas príjemnou prechádzkou, občerstvením a spoznávaním okolitej prírody.

Vzdialenosť od hotela: 40 km / 42 min. autom

Súradnice na mape

Hvezdáreň a iné v Hurbanove

Ak vás zaujíma vesmír a hviezdy, určite nevynechajte návštevu najstaršej Slovenskej ústrednej hvezdárne v historickom parku v centre Hurbanova. Areál tvorí park, Kopernikova socha, pomaľovaná stena s mimozemšťanmi a tri budovy hvezdárne. Hvezdáreň je verejnosti prístupná nielen v noci počas pozorovania nočnej oblohy, ale aj cez deň. Stará budova je momentálne zatvorená, pretože sa bude rekonštruovať, no dá sa obdivovať zvonku. V novej budove sa premietajú filmy pre deti a mládež. Na stránke hvezdárne si pred návštevou overte aktuálne otváracie hodiny, ako aj koľko vás vyjde vstupné podľa počtu osôb a toho, čo všetko chcete vidieť.

Pri observatóriu začína aj náučný turistický chodník, ktorý vedie chránenými územiami v okolí Hurbanova. Celá trasa má dĺžku 14 kilometrov, čiže rátajte s celodennou túrou. Dá sa však absolvovať aj na bicykli a v takom prípade výlet zaberie pol dňa.

Keď už budete v Hurbanove, pozrite si aj kostol Sv. Ladislava, ktorý patrí medzi dominanty mesta. Jeho vežu vidieť už z diaľky. Za kostolom je veľké parkovisko a park. Keď vás prepadne hlad, odporúčame ochutnať dobré langoše, ktoré robia vedľa kostola.

Pre dospelých môže byť zaujímavá aj Hurbanovská pivná cesta, teda prehliadka známeho pivovaru aj s ochutnávkou.

Vzdialenosť od hotela: 27 km / 25 min. autom.
Súradnice na mape

Komárno

Mesto Komárno leží na sútoku Váhu a Dunaja pri hraniciach s Maďarskom. V Komárne sa stretávajú pripomienky rôznych historických období, počnúc Rímskou ríšou. Vďaka strategickej polohe bolo mesto vo všetkých obdobiach zaujímavé, a preto sa o jeho ochranu starali pevnosti a opevnenia, ktoré si môžete pozrieť ešte aj dnes. Medzi novšie pamiatky patrí krásne námestie Nádvorie Európy, kde sa na jednom mieste schádzajú prvky architektonických štýlov z celej Európy.

Vzdialenosť od hotela: 16 km / 17 min. autom / 1 hod. bicyklom
Súradnice na mape

Ostrihom

Poloha Patiniec neďaleko maďarských hraníc ponúka široké možnosti výletov a voľnočasových aktivít aj u našich južných susedov. Do mesta Ostrihom, ktoré leží na druhej strane Dunaja, sa dostanete pešou chôdzou zo Štúrova. Súčasný Most Márie Valérie, ktorý spája Slovensko s Maďarskom, je náhradou pôvodného mosta z 15. storočia. V súčasnosti slúži ako jedna z trás pre chodcov. Pokračuje cez neho aj cyklotrasa EuroVelo 6 do Maďarska.

Nádherná bazilika, ktorá je nespornou dominantu Ostrihomu, je otvorená každý deň. Ak sa nebojíte výšok, nenechajte si ujsť výhľad z jej kupoly. Nezabudnite, že Ostrihom je mimo slovenských hraníc. Pri návšteve musíte mať pri sebe občianske preukazy a pre deti pasy.

Vzdialenosť od hotela: 40 km / 40 min. autom
Súradnice na mape

 

Štúrovo

Štúrovo ponúka najlepší výhľad na maďarský Ostrihom. Nájdete ho na promenáde pri Dunaji, kúsok od mosta Márie Valérie. Je tu platené parkovisko – prvých 10 minút je zdarma.

Hneď vedľa výhľadu sa nachádza mestský park, množstvo barov a kaviarní a Socha Jána Sobieskeho, čo je pravdepodobne najkrajšia socha v Štúrove.

Vzdialenosť od hotela: 35 km / 30 min. autom
Súradnice na mape

Artézska studňa v Iži

Uprostred obce Iža vyviera z hĺbky 220 m voda v podobe artézskej studne. Je nad ňou prístrešok, ktorý ponúka aj možnosť posedenia. Studňa je dobre viditeľná a prístupná z hlavnej cesty. Blízko sa nachádza aj reštaurácia.

Vzdialenosť od hotela: 7,5 km / 8 min autom / 30 min bicyklom
Súradnice na mape

Iža Kelemantia

Prvú pevnosť na ľavom brehu Dunaja v Iži postavili Rimania. Ide o najväčšiu a najchýrnejšiu pamiatku z rímskej doby na Slovensku. Výstavba tejto pevnosti bola mimoriadne náročná, pretože Rimania takmer všetok stavebný materiál museli prepraviť loďami z druhého brehu Dunaja. Súčasťou rímskeho kastela Kelemantia je aj menší objekt Dievčí hrad.

Areál dnes vystupuje len nepatrne v okolitej plochej krajine ako nízka štvorcová vyvýšenina a od roku 1990 je vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Areál Kelemantie je celoročne voľne prístupný verejnosti. Najlepšie sa k nemu dostanete po cyklotrase smerom na Komárno. Ak sa vyberiete autom, rátajte s tým, že sa nedostanete až priamo k areálu. Parkovať treba asi 2 kilometre od neho a zvyšok trasy prejsť pešo.

Vzdialenosť od hotela: 10 km / 10 min autom + 2 km pešo
Súradnice na mape

Alúvium Žitavy

Medzi Martovcami a Hurbanovom sa nachádza prírodná rezervácia Alúvium Žitavy. Zachovaný lužný les okolo riečky Žitava vytvára ideálne podmienky pre život mnohých rastlín a živočíchov. Dá sa tu pozorovať vtáctvo, napríklad kŕdle labutí a kačiek, či niektoré zo stovky druhov vtákov, ktoré tu žijú. Alebo sa môžete len tak prechádzať alebo bicyklovať a obdivovať krásu nedotknutej prírody.

Vzdialenosť od hotela: 28 km / 25 min. autom
Súradnice na mape

Roľnícky dom v Martovciach

V obci Martovce si môžete pozrieť, ako kedysi vyzeral roľnícky dom. Starý dom z roku 1871 je ako Expozícia ľudovej architektúry a bývania súčasťou Podunajského múzea a je vyhlásený za kultúrnu pamiatku. Jeho steny sú postavené zo zmesi slamy a blata. Dom si môžete pozrieť zvonku alebo si dohodnúť jeho obhliadku zavolaním na telefónne číslo 035/768411.

Neďaleko Roľníckeho domu nájdete tiež zaujímavý kostolík, jazierko a prameň s pitnou vodou.

Vzdialenosť od hotela: 28 km / 25 min. autom
Súradnice na mape

Parížske močiare v Gbelciach

Parížske močiare sú národná prírodná rezervácia a chránená oblasť. Hniezdi tu obrovské množstvo vtákov, ktoré vo veľkých kŕdľoch lietajú sem a tam. Pozorovať sa dajú aj farebné vážky, a ak budete mať šťastie, uvidíte aj korytnačky močiarne. Je to úžasné divadlo, na ktoré sa dobre díva z vyhliadkovej vežičky. Parkovisko tu nie je, auto treba nechať na konci cesty.

Vzdialenosť od hotela: 25 km / 28 min. autom

Súradnice na mape