Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás
Image Alt
  /  Wellness   /  Tradičná thajská masáž: Zmierňuje bolesti a pomáha uvoľniť napätie

Tradičná thajská masáž: Zmierňuje bolesti a pomáha uvoľniť napätie

image3

Trápia vás časté bolesti hlavy a chrbta? Máte stuhnuté svaly či nedostatok energie? Tradičná thajská masáž je teda pre vás ako stvorená. Táto tisícročná terapia je skôr cvičením než klasickou európskou masážou spojenou s olejom a masírovaním svalov.

Pri tradičnej thajskej masáže ohýba terapeut vaše telo do určitých jogových polôh a pomáha vám získať späť ohybnosť, psychickú pohodu i energiu. U nás vo Wellness Hoteli Patince**** na vás čakajú naozaj skúsené a profesionálne thajské terapeutky, ktoré sa o vaše telo dokonale postarajú.

Čo je tradičná thajská masáž?

Tradičná thajská masáž je stará približne 2 500 rokov. I keď ju máme vďaka jej názvu spojenú najmä s Thajskom, svoje korene má zrejme v Indii. Predpokladá sa, že za jej vznikom a vznikom tradičnej thajskej medicíny stojí Shivago Kompara, priateľ a osobný lekár samotného Buddhu.

Behom svojho vývoja bola táto terapia postupne ovplyvnená ajurvedskou i tradičnou čínskou medicínou a bola využívaná ako účinná liečebná procedúra. Takisto viacero súčasných prieskumov preukázalo, že tradičná thajská masáž má veľa nesporných zdravotných benefitov. Aj preto môžete kúzlo thajských masáží objaviť v rámci našich pobytov.

Ako prebieha thajská masáž?

Ak ste ešte na tradičnej thajskej masáži neboli, prvá návšteva vás možno prekvapí. Pri terapii totiž človek neleží vyzlečený na masážnom stole, ale na podložke na zemi a je oblečený. Keď však zvolíte iný druh thajskej masáže, podmienky sa môžu líšiť.

Tradičná thajská masáž trvá väčšinou 90 minút, no u nás si môžete vybrať hneď z troch rôznych dĺžok procedúr. Začína sa v ľahu na chrbte a terapeut postupuje od chodidiel smerom nahor. Pri terapii používa na rôzne naťahovacie a húpacie techniky, svoje ruky, palce, lakte a predlaktia. Niekedy dokonca vlastné chodidlá. Postupne tak zmierňuje vaše telesné napätie, zlepšuje flexibilitu kĺbov a pomáha rozprúdit váš krvný obeh. Niekedy sa preto thajskej masáži hovorí aj asistovaná joga.

 

image2

Ako sa na thajskú masáž pripraviť?

Na tradičnú thajskú masáž si prineste voľný a pohodlný odev. Toto oblečenie totiž máte počas celej procedúry neustále na sebe, takže sa v ňom musíte cítiť uvoľnene. Pri tradičnej thajskej masáži sa nepoužívajú žiadne masážne oleje a ani nedochádza k masírovaniu svalov, takže oblečenie vám nebude prekážať.

Pred začiatkom celej procedúry povedzte svojmu terapeutovi o všetkých svojich bolestiach, zdravotných problémoch či starších poraneniach a operáciách. Kým je vaše telo príliš stuhnuté, je možné, že niektoré cvičenia budú nepríjemné a bolestivé. Pokiaľ sa tak stane, hneď to svojmu terapeutovi povedzte, aby vaše nepohodlie zmiernil.

Aké má thajská masáž účinky?

Počas posledných rokov prebehlo viacero štúdií, ktoré skúmali, aké účinky má táto procedúra na naše fyzické a psychické zdravie. Vďaka nim bolo preukázané, že tradičná thajská masáž má pozitívny vplyv na ľudské telo i myseľ a pomáha množstvom zdravotných problémov.

Fyzické účinky thajskej masáže

Tradičná thajská masáž vás prekvapí predovšetkým, ak bojujete s neustálymi bolesťami hlavy a chrbta. Je skvelou terapiou pre ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie alebo trpia reumou.

Zmierňuje bolesti hlavy

Terapia pomáha zmierniť bolesť hlavy pri migrénach a stuhnutých svaloch. Účinky thajskej masáže dokonca môžu pretrvávať niekoľko dní až 15 týždňov.

Zmierňuje bolesti chrbta

Pri pravidelnej thajskej masáži dochádza tiež k zmierneniu bolesti chrbta. Tlmí aj nepríjemné pocity a bolesti spojené so stuhnutím svalov v hornej časti chrbta. Tie najčastejšie pociťujú ľudia so sedavým zamestnaním.

Poskytuje úľavu pri bolestiach kĺbov a stuhnutí 

Keď vás trápi stuhnuté telo alebo dokonca máte artritídu, thajská masáž vám pomôže. Preukázalo sa totiž, že ľudia s reumou kolien na tom boli po osemtýždňovej terapii tradičnou thajskou masážou omnoho lepšie. Bolesť kolien sa zmiernila a lepšie sa im chodilo. 

Zlepšuje flexibilitu a hybnosť celého tela

Tým, že thajská masáž zlepšuje krvný obeh a teda aj distribúciu kyslíku do svalov, dochádza tak k zlepšeniu flexibility a hybnosti celého tela. Vďaka zaujímavému experimentu na futbalistoch sa zistilo, že už po troch terapiách uskutočnených behom desiatich dní, hráči dosahovali lepšie výsledky pri určitých cvikoch. Došlo tiež k zlepšeniu ich rýchlosti a obratnosti.

 

A Young Woman Gets A Thai Massage At A Spa Salon

Psychické účinky thajskej masáže

Vďaka uvoľneniu celého tela, rozprúdenia krvného obehu a energie do celého organizmu, dokáže tradičná thajská masáž tiež ovplyvniť vašu celkovú psychickú pohodu.

Zmierňuje úzkosť

I keď je thajská masáž oveľa energickejšia než iné klasické masáže, ľudia na ňu aj tak chodia, aby sa upokojili a zrelaxovali. Terapia totiž znižuje úzkosť a zvyšuje celkovú pohodu. Po thajskej masáži tiež cítia nižšiu mieru psychického stresu, preto môže byť vhodná napríklad počas psychicky náročného obdobia, pred skúškami či inými stresovými situáciami.

Dodá vám energiu

Pri thajskej masáži pracuje terapeut s celým vaším telom, niektoré pohyby dokonca pripomínajú jogu. Preto viacero ľudí tiež uvádza, že počas procedúry nielen zrelaxujú, ale sa aj nabijú úplne novou energiou a cítia sa mladší. Dokonca sa po nej cítia v lepšom mentálnom rozpoložení než po klasickej relaxačnej masáži.

Aké druhy thajskej masáže sú?

Okrem tradičnej thajskej masáže, ktorá pracuje s flexibilitou a hybnosťou ľudského tela, existujú tiež iné thajské terapie. Pri nich dochádza k spojeniu rôznych masáží a terapeutických techník. U nás vo Wellness Hoteli Patince**** ich pre vás pripravujeme pod vedením skúsených thajských terapeutiek hneď niekoľko.

Obľúbená je napríklad thajská olejová masáž (Fan Dee), ktorá v sebe spája výhody tradičnej thajskej masáže a olejovej aromaterapie. Thajská olejová masáž má tak nesporné relaxačné účinky na vaše telo a myseľ.

Možno vás tiež zaujme horúca bylinná masáž (Rit Tee), ktorá vychádza z prírodného bohatstva Thajského kráľovstva. Počas nej vám prikladajú tieto horúce balíčky na chrbát. Vďaka vysokej teplote prenikajú účinky desiatich rôznorodých byliniek do hĺbky vašich stuhnutých svalov.

 

Young beautiful woman on massage table in beauty spa. Series.

Zdroj: Bigstockphoto.com

Úžasná je aj masáž nôh a chodidiel (Sok Dee), ktorá odstraňuje stres, zlepšuje krvný obeh a má pozitívny vplyv na imunitný systém. Príjemne sa budete cítiť po thajskej masáži tváre (Khat Naa), ktorá pracuje so špeciálnymi kosmetickými prípravkami. Pleť po nej bude dokonale hydratovaná a vy budete mať pocit, že dokonca omladla. Špeciálnych thajských masáží u nás ale nájdete oveľa viac.

Napríklad v cene pobytu Wellness Romance nad tri noci máte zahrnutú obľúbenú 30-minútovú thajskú masáž ramien a chrbta. Ak by ste si ale chceli zarezervovať i ďalšie thajské masáže, pozrite si náš cenník.

 

image6

 

Pre koho nie je thajská masáž?

Ak uvažujete o thajskej masáži, no máte nejaké zdravotné problémy, určite sa najskôr poraďte so svojím lekárom, či je pre vás vhodná. 

Aké sú hlavné kontraindikácie tradičnej thajskej masáže?

  • Kardiovaskulárne ochorenia,
  • neliečený vysoký krvný tlak,
  • osteoporóza, neurologické ochorenia, všetky zdravotné problémy, ktoré majú vplyv na vašu chrbticu,
  • cukrovka,
  • nedávne operácie,
  • otvorené rany,
  • rakovina,
  • skoré štádium sklerózy multiplex alebo Parkinsonovej choroby,
  • krvné zrazeniny.

Thajská masáž sa tiež neodporúča tehotným ženám.

 

image4

 

 

.

Ak však nemáte ani jednu zo zmienených kontraindikácií, určite thajskú masáž, tradičnú i špeciálnu, vyskúšajte. U nás vo Wellness hoteli Patince**** sa o vás naše profesionálne thajské terapeutky každý deň dokonale postarajú. Vaše telo zbavia únavy, uvoľnia svaly i kĺby a pomôžu s ďalšími problémami.