Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás
Image Alt
  /  Cestovanie   /  Tip na výlet: Zaujímavosti Komárna

Tip na výlet: Zaujímavosti Komárna

Mesto Komárno leží na juhu Slovenska pri hraniciach s Maďarskom, na sútoku dvoch našich najväčších riek, Dunaja a Váhu. Patrí k najstarším mestám na Slovensku, veď prvá písomná zmienka o ňom siaha až do roku 1075. Toto strategické územie bolo dôležité už od čias Rímskej ríše a mimoriadne prosperovalo v období stredoveku. Dnes už mesto nemá taký veľký politický význam, ale stále sa v ňom zachovalo množstvo významných pripomienok jeho niekdajšej slávy.

Urobte si celodenný výlet do Komárna a objavte historické zaujímavosti a príjemnú atmosféru tohto slovenského mesta. Čo by ste mali vidieť v Komárne?

Nádvorie Európy

Nádvorie Európy patrí k najkrajším námestiam v Komárne a širokom okolí. Unikátne stavebné dielo architektov z Ateliéru Európa v Komárne nie je pamiatkou z histórie, hoci na ňu odkazuje. Stavby na novom námestí, ktoré má rozlohu 6 500 m2, reprezentujú historickú architektúru, charakteristickú pre rôzne oblasti Európy. V strede námestia stojí funkčná kópia pôvodnej studne, ktorá stála do roku 1878 na Hlavnom námestí pred komárňanskou radnicou. Nájdete tu aj prvú komárňanskú synagógu a sochy rôznych osobností. Európske námestie je celoročne voľne prístupné verejnosti.

Komárňanská radnica

Hneď pri Nádvorí Európy môžete obdivovať aj budovu radnice. Pôvodnú radnicu postavili v roku 1725, no už v roku 1763 ju celú zničilo zemetrasenie. Aj keď ju o niekoľko rokov obnovili, opakujúce sa zemetrasenia ju viackrát opäť zničili. Radnicu v dnešnej podobe postavili podľa návrhu architektov Gorstenbergena a Arvého v roku 1875.

Radnicu si choďte pozrieť o 10., 12., 14. alebo 16. hodine. Vtedy sa z nej ozýva husársky pochod a na veži môžete zbadať postavičku husára, ktorá vyjde z dvierok.

Komárňanská pevnosť

Pevnosť v Komárne je jedna z najväčších a najvýznamnejších pamiatok svojho druhu na Slovensku. Vo svojej dobe bola najväčšou a najsilnejšou obrannou stavbou rakúsko-uhorskej monarchie. Svojimi rozmermi a zachovalosťou je unikátom európskeho formátu.

K miestu sa jednoducho dostanete autom a bez problémov zaparkujete. Ak sa do Komárna vyberiete na bicykli, pevnosť leží priamo. Prehliadku pevnosti možno z dôvodu bezpečnosti návštevníkov absolvovať výlučne so sprievodcom v určených otváracích hodinách.

Rímske lapidárium

Rímske lapidárium je pevnosť s valom na severnej strane mesta. Nachádzajú sa tu náhrobné kamene a nálezy z rímskych opevnení pri Dunaji. Okolo lapidária sa tiež môžete poprechádzať po valoch.

Rímske lapidárium je súčasťou podunajského múzea. Otvorené je od začiatku júna do konca augusta. Vstupné je 1 € pre dospelých a 0,5 € pre deti. Pred lapidáriom je obrovské parkovisko. Priamo v areáli sa nachádza aj reštaurácia.

 

Podunajské múzeum

Milovníci histórie, archeológie či prírody si prídu na svoje v Podunajskom múzeu. Múzeum má vo svojich zbierkach viac než 130-tisíc predmetov a tvorí ho viacero expozícií. Pred hlavnou budovou múzea stojí socha Móra Jókaiho.

Okrem expozícií v hlavnej budove múzea môžete navštíviť aj vysunuté expozície v Komárne (Obrazáreň, Rímske lapidárium, Zichyho palác) alebo v blízkom okolí (Roľnícky dom Martovce). Otváracie hodiny jednotlivých budov sa oplatí skontrolovať na stránke múzea.

Bazilika sv. Ondreja

Bazilika sv. Ondreja sa nachádza rovno pri dvoch budovách Podunajského múzea. Je to najväčší chrám v Komárne. Väčšinou sú otvorené prvé veľké dvere, takže sa dá pozrieť aj dnu.

Na skok do wellness

Z Komárna je to len 16 kilometrov, 16 minút cesty autom alebo hodina na bicykli do Wellness Hotela Patince****, kde si po objavovaní pamiatok môžete dopriať relax v termálnej vode. Celoročne vás privíta najväčší krytý bazén s atrakciami na Slovensku, saunový svet a wellness s ponukou masáží. Vďaka bohatej ponuke aktivít a animačnému programu si na svoje príde celá rodina.

Sme moderný family wellness hotel. Slovensko je bohaté na termálne pramene a jedným z nich sa pýšime aj my vo Wellness Hoteli Patince****. Blahodarná voda z prameňa Héviz plní naše vnútorné aj vonkajšie bazény. Vaše telo si odpočinie v našom saunovom svete alebo vďaka širokej ponuke masáží. Doprajte si tiež príjemné wellness procedúry ako kúpele, zábaly či kozmetické ošetrenia.   Wellness Hotel Patince**** je miestom pre celú rodinu, preto vám počas celého roka ponúkame tiež špeciálne pobytové balíčky. Môžete k nám prísť na letnú dovolenku, ale aj na Vianoce či na Veľkú noc. Kým si vy vychutnáte všetky výhody nášho hotela s wellness, deti sa zabavia v detskom kútiku alebo s tematickým animačným programom. Užite si u nás pohodlné ubytovanie, dobré jedlo a profesionálny wellness.