Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás
Image Alt
  /  Deti   /  Prineste si wellness ako z Patiniec aj k vám domov

Prineste si wellness ako z Patiniec aj k vám domov

Či ste sa chystali k nám na pobyt alebo nie, každý si zaslúži v tomto ťažkom období trochu oddychu. Naplánujte si teda aj s rodinkou relaxačný deň plný aktivít, ktoré vám pomôžu trochu vypnúť hlavu či oživiť stereotyp.

Čo robiť s deťmi?

Problém číslo jeden v rodinách s deťmi je jasný: Ako zabaviť neposednú mládež? Inšpirujte sa našimi animátormi, ktorí pre deti vo Wellness Hoteli Patince pripravujú počas tematických pobytov a prázdnin množstvo aktivít.
Zabavte sa s deťmi hrami, ktoré okrem iného aj rozvíjajú ich inteligenciu, a zvládnete si ich zahrať už od dvoch hráčov aj doma.

POZRITE SI VIAC O HRÁCH PRE DETI

Keď príde čas, aby ste si oddýchli aj vy, nastupuje Flippy. S tým skutočným sa teraz síce nemôžu stretnúť, no pripravili sme ho aspoň v podobe maľovanky. Stačí, že si ju doma vytlačíte a necháte deti realizovať sa s jej vyfarbovaním. Ak nemáte tlačiareň, otvorte si obrázok vo formáte .jpeg v programe Skicár a nechajte deti vyfarbiť ho takto.
Kto nakreslí Flippymu najkrajšie tričko? Všetky výtvory radi uvidíme, môžete nám ich posielať na Facebook.

Domáci wellness

Bazény s termálnou vodou doma pravdepodobne nemáte, ale niektoré procedúry si môžete skúsiť vytvoriť aj doma. Začnite tým, že si v kúpeľni vytvoríte príjemnú atmosféru a zapálite vonnú sviečku s vôňou podľa vášho výberu. Zvolíte sladkú vanilku, afrodiziakálnu škoricu alebo osviežujúce citrusy? V ďalšom kroku rozprúďte krvný obeh a vyhľaďte pokožku odstránením odumretých buniek pomocou telového peelingu. Jednoducho si ho vyrobíte aj doma. Budete potrebovať niekoľko lyžíc kryštálového cukru alebo mletej kávy. Kávový si však nerobte večer, pretože kofeín z nej vás pravdepodobne naštartuje, inak však pôsobí pozitívne proti celulitíde. K exfoliačnému základu pridajte panenský olivový alebo kokosový olej a zamiešať doň môžete aj trochu medu. Vytvorte pastu, ktorou si postupne vymasírujete pokožku celého tela. Postupovať by ste mali smerom od vzdialenejších končatín bližšie k srdcu. Začnite od pravej nohy, potom postupujte ľavou nohou, pravou a ľavou rukou a nakoniec sa venujte trupu. Zároveň si pripravte aj masku na tvár, ktorá bude účinkovať, kým budete vo vani. Zmiešajte lyžicu čistého bieleho jogurtu s lyžicou medu. Ak ju máte medzi koreninami, pridajte aj lyžičku čistej mletej kurkumy. Naneste na vyčistenú tvár a nechajte pôsobiť približne 15 minút, potom umyte a pokožku hydratujte krémom. Táto pleťová maska zjednocuje tón a štruktúru pleti. Prečítajte si odporúčania našich kozmetičiek, ako sa starať o svoju pleť.

Prichádza čas na relaxačný telový kúpeľ. Napustite si do vane teplú vodu, ktorá by však mala mať približne teplotu tela, nemala by byť príliš horúca. Inšpirujte sa kúpeľmi z našej ponuky procedúr:

  • Uvoľňujúci kúpeľ s levanduľou: Pre uvoľňujúci účinok, ideálny na večer, pridajte zopár kvapiek levanduľového esenciálneho oleja alebo sušené kvet.
  • Kúpeľ so zeleným čajom: Pridajte silný výluh zo zeleného čaju, ktorý má čistiaci, protizápalový a dezinfekčný účinok.

Relaxujte 20 minút. Na konci pokožku jemne osušte a hydratujte telovým krémom.