Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás
Image Alt
  /  Wellness   /  Masáž lávovými kameňmi: doprajte svojmu telu blahodarné účinky tepla

Masáž lávovými kameňmi: doprajte svojmu telu blahodarné účinky tepla

Potrebujete si oddýchnuť a načerpať nové sily? Nenechajte si ujsť masáž lávovými kameňmi. Príjemné teplo zahreje celé vaše telo a rozptýli všetky chmáry na duši. A nebojte sa, nejde o módnu záležitosť, ale o postup, ktorý má svoj pôvod v rôznych častiach sveta. Môžete si ho vyskúšať aj počas pobytu u nás vo Wellness Hoteli Patince****.

História masáže lávovými kameňmi

Podľa archeologických nálezov a zachovaných záznamov je zrejmé, že sila rôznych horúcich a studených kameňov sa využívala v oblasti liečiteľstva už v období pred naším letopočtom. V Indii bola dokonca súčasťou ajurvédskej medicíny už pred 5 000 rokmi. V Číne sa blahodarný účinok teplých kameňov využíval v procese liečenia a na posilnenie funkcie vnútorných orgánov už pred 2 000 rokmi.

 

Liečivé vlastnosti kameňov využívali napríklad aj pôvodní obyvatelia Južnej a Severnej Ameriky. Na Havaji boli kamene dokonca súčasťou stále populárnej masáže Lomi-Lomi. Kamene boli súčasťou preventívnych, liečebných a diagnostických techník aj v Afrike, starovekom Egypte a dokonca aj v Európe. Napríklad v rímskych kúpeľoch boli súčasťou vodoliečby. Kombinuje sa tu veľmi teplá voda s chladivými účinkami mramoru.

V novodobej histórii sa masáž horúcimi lávovými kameňmi dostala do popredia v roku 1993, keď bola predstavená terapia LaStone. S týmto novým konceptom masáže prišla Američanka Mary D. Nelson. Jej cieľom bolo pomáhať ľuďom pri liečebnom procese prostredníctvom tepla a vibrácií.

Aké sú druhy masáže lávovými kameňmi?

Hoci sa najprv predpokladalo, že moderná masáž lávovými kameňmi bude len ďalším trendom, ktorý čoskoro vymizne, nestalo sa tak a jej popularita dodnes stúpa. V priebehu rokov sa blahodarné účinky teplých kameňov využívali aj pri starostlivosti o pleť, pedikúre a dokonca aj pri športovej masáži.

Vo wellness hoteli Patince**** môžete zažiť uvoľňujúcu masáž chrbta lávovými kameňmi. Poteší najmä ľudí, ktorí trpia bolesťami chrbta, majú sedavé zamestnanie alebo si potrebujú dobre oddýchnuť od každodenných povinností a stresu.

Ako funguje masáž lávovými kameňmi?

Pred masážou sa stačí umyť a veľa piť. Počas terapie sa totiž zvyšuje telesná teplota a správna hydratácia je veľmi dôležitá, rovnako ako pri saunovaní. Pred a po liečbe by ste mali piť čistú vodu.

Masáž sa vykonáva v ľahu na masážnom lôžku. Terapeut vám na pokožku nanesie špeciálny hydratačný olej, ktorý ju počas ošetrenia udrží hydratovanú a zabráni jej podráždeniu. Potom začne klásť kamene.

 

Pri masáži lávovými kameňmi sa zvyčajne používajú oválne čadičové (bazaltové) kamene, ktoré sa zahrievajú v dezinfekčnej vode na teplotu 50 až 65 stupňov Celzia. Táto sopečná hornina vďaka vysokému obsahu železa výborne drží teplo. Terapeut prikladá kamene na problematické miesta okolo chrbtice, hrudníka a rúk.

Niekedy ich používajú aj na masírovanie svalov naťahovacími alebo krúživými pohybmi. Celá masáž chrbta lávovými kameňmi trvá vo Wellness Hoteli Patince**** 25 minút. Vyberte si u nás ďalšie masáže a blahodárne procedúry a odídete od nás ako znovuzrodení.

Aké sú účinky masáže lávovými kameňmi?

Ak vás trápi nadmerný stres alebo dokonca úzkosť, zistíte, že masáž lávovými kameňmi má v tomto smere pozitívny vplyv na vaše telo a psychiku. Mnohí ľudia po masáži horúcimi kameňmi pociťujú úľavu od napätia a celkové duševné uvoľnenie. Niektoré štúdie dokonca ukázali, že ľudia po terapii spali oveľa lepšie. Pôsobenie horúcich kameňov tiež stimuluje krvný obeh a teplo pomáha zmierniť bolesť svalov a uvoľniť sa.

 

Kontraindikácie masáže lávovými kameňmi?

Ak si uvedomujete akékoľvek zdravotné problémy, ktoré by mohli ovplyvniť túto liečbu, určite sa najprv poraďte so svojím lekárom. Vo všeobecnosti však existujú kontraindikácie masáže lávovými kameňmi:

  • cukrovka,
  • epilepsia,
  • kožné ochorenia,
  • ochorenie srdca alebo vysoký krvný tlak,
  • neuropatia.

Masáži lávovými kameňmi by sa mali vyhýbať aj ľudia, ktorí majú hojace sa poranenia kože, napríklad rezné rany alebo popáleniny. Dávajte si tiež pozor na modriny alebo kŕčové žily. Vždy vopred informujte svojho maséra o akýchkoľvek aktuálnych zdravotných problémoch.

 

Je tiež veľmi dôležité, aby ste tento špeciálny zákrok absolvovali so skúseným odborníkom. Nahriate kamene síce môžu mať blahodarné účinky, no pri neodbornom zaobchádzaní s nimi môže dôjsť k poraneniu klienta. U nás sa toho nemusíte obávať, pretože sa o vás postarajú vyškolení maséri, ktorí majú s lávovými kameňmi bohaté skúsenosti. Túto príjemnú relaxačnú masáž vo Wellness Hoteli Patince**** si rezervujte pred pobytom alebo po príchode na recepcii hotela.