Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás

Kozmetička radí: Ako sa starať o svoju pleť v každom veku

  /  Ostatné   /  Kozmetička radí: Ako sa starať o svoju pleť v každom veku

Kozmetička radí: Ako sa starať o svoju pleť v každom veku

Počas bežných pracovných dní svojej pleti nevenujeme dostatok pozornosti. Počasie a stres ju dokážu vysušiť a poškodiť. Našťastie, existuje mnoho kvalitných procedúr, ktoré dokážu napraviť to, čo sme počas roka zanedbali. Elixír mladosti sa ľudstvu zatiaľ objaviť nepodarilo. Sú však výrobky a procedúry, ktoré sa mu výsledkami približujú. Už od veku 25 rokov sa pokožka regeneruje pomalšie. Práve preto jej musíme venovať náležitú pozornosť a postarať sa o to, aby sa tok času na našej tvári a pokožke nijako nepodpísal.

Vedeli ste, že počas pobytov môžete využiť služby našich šikovných kozmetičiek? Stačí si vybrať z množstva procedúr a objednať sa. Prečítajte si tipy a triky našich skvelých kozmetičiek pre lepšiu starostlivosť o pleť.

Špecifická starostlivosť pre každý typ pleti

Prvým krokom na ceste k lepšej pokožke je zistiť, aký typ pleti máte. Či už je normálna, mastná, suchá alebo citlivá, každý typ pleti si vyžaduje inú starostlivosť. Nie je nič nezvyčajné mať viacero typov pleti zároveň. Je to síce náročnejšie na starostlivosť, ale rozhodne sa to dá zvládnuť. Skúsená kozmetička zistí stav a typ vašej pleti za pár minút. Následne odporučí typ kozmetických produktov, ktoré by ste mali využívať.

Pre získanie krásnej a zdravej pokožky je dôležitá denno-denná starostlivosť. Počas pobytu v našom hoteli môžete na vlastnej koži vyskúšať účinky pleťovej masky či zábalu. Doprajte svojej pokožke potrebnú starostlivosť, ktorú si zaslúži. Po pobyte v Patinciach sa vás budú priatelia zastavovať a pýtať sa na krém, ktorý používate. Vy však tajomstvo poznáte.

Výsledky pravidelného čistenia pleti a hydratácie sa prejavia ihneď

Napriek tomu, že pravidelné čistenie a hydratácia nie sú zdĺhavé a zaberú len niekoľko minút denne, mnoho žien ich opomína. Zaobstarajte si produkt na denné čistenie pleti a používajte ho ako ráno, tak i večer. Vyčleňte si doma špeciálny uterák, ktorý bude slúžiť na čistenie pleti. Do vašej rutiny zahrňte aj aplikáciu peelingom či masku na tvár. Následne aplikujte hydratačný krém, podľa typu pokožky.

EXTRA TIP: Vstupujete do krému prstom? Vnášate doň baktérie a nečistoty. V drogérii si zaobstarajte paličku, ktorou budete do krému zasahovať. Následne paličku utrite o ruku a aplikujte krém na tvár krúživými pohybmi alebo ho vklepte do pokožky. Pleť bude vypnutejšia, póry sa vďaka pravidelnej starostlivosti prečistia a vy sa budete môcť pochváliť pleťou ako bábätko. Samostatnou kapitolou v rámci starostlivosti o pokožku je okolie očí. Pokožka je tu veľmi citlivá a jemná. Je preto dôležité používať na túto oblasť špeciálne krémy, ktoré sú šetrné a špeciálne určené na okolie očí.

V našom hoteli používame overenú prírodnú kozmetiku

Nebojte sa vyskúšať viac produktov. Vďaka tomu zistíte, ktorý prospieva vašej pleti najlepšie. Vo Wellness Hotel Patince sme dlhodobo spokojní s kozmetikou Mary Cohr, ktorú si môžete zakúpiť priamo v hoteli. Prečo práve kozmetika Mary Cohr? Pretože je to kvalitná prírodná kozmetika, ktorá neobsahuje geneticky modifikované látky, parabény či rôzne chemické filtre. Obsahuje aktívne látky z extraktov rastlín, takže je naozaj prírodná, nespôsobuje alergie či začervenania.

Zverte sa do rúk našich odborníčok a doprajte si 50 minútový relax v podobe tvárového peelingu, masáže a pleťovej masky. Vaša pleť bude pôsobiť zdravo a oddýchnuto. Doprajte si šetrnú starostlivosť o vašu pleť v podobe peelingu, hĺbkového čistenia a pleťovej masky. Pravidelné čistenie pleti vám zaručí zdravý vzhľad a krásnu pokožku. Prídete si vyskúšať niektorú z procedúr?

EXTRA TIP: Mnoho žien žije v presvedčení, že umývanie tváre detským mydlom im pomôže dosiahnuť lepšiu a krajšiu pleť. Je to však omyl. Detská pokožka potrebuje diametrálne odlišné látky a zloženie prípravkov, než tá dospelá, čomu sú prispôsobené aj detské mydlá. Môže sa teda stať, že si používaním detského mydla na tvár privodíte viac škody, než úžitku. Zbytočne ju vysušíte a zbavíte ju prirodzenej mastnoty. Siahnite radšej po kvalitnej kozmetike, špeciálne určenej pre váš typ pleti.

Ako sa zbaviť akné?

Akné je zápalové ochorenie mazových žliaz. Objavuje sa najmä v období puberty, kedy prichádza k mnohým hormonálnym zmenám. Po uplynutí puberty však akné nemusí odísť. Ako prvé, je dôležité navštíviť kožného lekára, ktorý zistí príčinu vzniku akné. Potravinová intolerancia, hormonálna zmena, metabolizmus, genetika? Dôvodov je mnoho.

Okrem pravidelnej lekárskej starostlivosti je dôležitá pravidelná návšteva kozmetického salónu. Tu sa o všetky nedokonalosti postará kozmetička čistením pleti, čím zabráni ďalšiemu šíreniu. Doma sa pleti nechytajte, nesnažte sa napodobniť prácu kozmetičky. Spôsobíte si tak ranky, zápaly a jazvyčky.

about:blankKliknutím prijmete súbory cookie pre túto službu

Pozrite sa, ako vyzerá starostlivosť u nás. Zdroj: Wellness Hotel Patince

EXTRA TIP: Ak to preženiete s mejkapom, môže sa ľahko stať, že to vašej pleti prinesie viac škody, ako úžitku. Pokožka totiž potrebuje dýchať. Tým, že na ňu nanesiete veľkú vrstvu mejkapu obmedzíte dýchanie kože, čo môže viesť k nežiaducim zápalom a vyrážkam. Aby ste tomu predišli, pravidelne čistite svoje štetce či hubky, ktorými make up nanášate.

Snažte sa obmedziť dráždivé potraviny

Aj keď by sa to mohlo javiť ako klišé, strava tvorí veľkú časť starostlivosti o pokožku. Ak viete o potravinách, ktoré vám spôsobujú nepríjemnosti, alebo ste na ne dokonca alergickí, vyhýbajte sa im. Je možné, že sa zmena navonok nijako neprejaví, no vďaka úprave stravy vám budú lepšie fungovať vnútorné orgány, ktoré s kožou úzko súvisia. Odporúčame tiež navštíviť odborníka, ktorý zanalyzuje všetky potravinové intolerancie a alergie. Zdravá strava je základom pre zdravú a krásnu pleť.

EXTRA TIP: Poznáte to z vlastnej skúsenosti. Rozdiel medzi dostatkom a nedostatkom spánku je očividný nielen pri vašich výsledkoch v práci. Rovnako ho pociťuje aj vaša pokožka. Ak svojmu telu poskytnete dostatok spánku, pleť je razom vypnutejšia a čerstvejšia.

Vo Wellness Hotel Patince je našou prioritou vaša spokojnosť. Preto vyberáme procedúry, ktoré by sme si na relaxačnom pobyte sami radi vyskúšali. Zažite profesionálnu starostlivosť na vlastnej koži a odneste si dlhotrvajúci zážitok.

Môžem ísť počas tehotenstva na masáž?

Naše masérky tehotným ženám masáže neodporúčajú. Veľa žien napriek tomu na masáž chodí. V každom prípade o tehotenstve treba masérke radšej povedať.

alebo zmažte a začnite písať!