Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás
Image Alt
  /  Cestovanie   /  Kam v zime na dovolenku? Objavte čaro južného Slovenska

Kam v zime na dovolenku? Objavte čaro južného Slovenska

Kam v zime na dovolenku? 3 dôvody, prečo je južné Slovensko skvelý nápad

Rozmýšľate, kam na dovolenku cez zimu? Iste, keď poviete dovolenka v zime, každému napadnú buď hory, alebo pobyt pri mori na nejakom vzdialenom ostrove. No aj dovolenka na južnom Slovensku má svoje čaro. Lokalita skrýva viacero možností na plnohodnotné trávenie času a spoznávanie. Poradíme vám, prečo by ste Patince mali navštíviť.

Zimný raj termálnych prameňov

Na južnom Slovensku nájdete mnoho termálnych prameňov. Jeden taký využívame aj v našom Wellness Hoteli Patince****. Prospešný je najmä pre pohybové ústrojenstvo. V areáli hotela môžete tiež oddychovať pri rímskom bahennom kúpeli. Nechajte pôsobiť termálnu vodu na vaše kĺby a svaly.

Termálna voda má príjemných 27 °C. Vyznačuje sa vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika a horčíka, vďaka čomu zlepšuje pružnosť svalov a uvoľňuje ich. Jej prospešné účinky si môžete vychutnať v 3 vnútorných a v lete v 7 vonkajších bazénoch. Na to, aby bola zdravotne i hygienicky vyhovujúca, ju ešte dodatočne upravujeme.

Bohatá história južného Slovenska

V okolí Patiniec nájdete viacero atrakcií, ktoré stoja za návštevu. Len polhodinu cesty autom nájdete lodný mlyn v Kolárove. Je posledným plávajúcim mlynom na Slovensku a je zaradený medzi kultúrne pamiatky Slovenska. Prezrieť si v ňom môžete stálu expozíciu Múzea vodného mlynárstva. Navyše k nemu vedie aj najdlhší most s drevenou konštrukciou v Európe.

História mlynárstva má na Slovensku hlboké korene. Ak vám vodné mlyny učarujú, v okolí Malého Dunaja ich nájdete hneď niekoľko. Za návštevu stoja vodné mlyny v Jelke, Tomášikove či v obci Dunajský Klátov. Vo všetkých nájdete expozíciu, v ktorej uvidíte pôvodné vybavenie mlynov či tematické výstavy.

Fascinuje vás vesmírne divadlo? Len niečo cez 20 minút cesty autom je v Hurbanove najstaršia hvezdáreň na Slovensku. Pri prehliadke sa dozviete o rozsiahlej histórii samotnej hvezdárne, ktorá siaha až do roku 187, či nazriete do tajov nekonečného vesmíru.

Tip na výlet v okolí Wellness Hotel Patince **** - Komárno

Preneste sa do dávnej minulosti Rímskej ríše a navštívte pozostatky rímskeho vojenského tábora. Iba 5 km od Patiniec v obci Iža nájdete Kelemantiu – tábor, ktorý bol súčasťou veľkého hraničného systému Limes Romanus. Navštíviť môžete aj našich južných susedov.

V neďalekom Ostrihome nájdete Bazilika sv. Petra, ktorá je tretím najväčším kostolom v Európe. Za zmienku stojí aj Nádvorie Európy v Komárne patriace medzi unikátne stavebné diela. Každá stavba reprezentuje historickú architektúru typickú pre jednotlivé oblasti Európy.

Turistika v okolí Patiniec aj v zime

Hoci v okolí Patiniec nenájdete majestátne výhľady na hory, stále majú čo ponúknuť. V blízkosti je Bokrošské slanisko, ktoré považujú za prírodnú perlu Podunajska. Je domovom viacerých druhov zvierat. V zime tam napríklad môžete pozorovať kaňu sivú. Takisto prírodná rezervácia Pohrebište je zaujímavá svojou faunou a flórou. Vďaka všadeprítomným močiarom patrí k významným miestam pre tunajšie vtáctvo. Turistika v nepoznanom okolí južného Slovenska je skvelou možnosťou, kam ísť v zime na dovolenku.

V našom Wellness Hoteli Patince**** požičiavame palice na nordic walking – severskú chôdzu. Vychutnáte si tak krásy okolia a zároveň si aj zašportujete. Po zimnej prechádzke sa môžete zohriať v jednej z našich 5 sáun. Do saunovania nebojte zapojiť aj tých najmenších. Ak neviete ako na to, prečítajte si náš blog. 

Nordic walking vo Wellness Hotel Patince ****

Ak ešte stále váhate, kam v zime na dovolenku a obávate sa napríklad nepriaznivého počasia, nenechajte sa odradiť. V našom hoteli nájdete mnoho príjemných aktivít, pri ktorých sa skvelo nielen zabavíte, ale aj si oddýchnete.

Pre vaše najmenšie ratolesti máme k dispozícii až dva detské kútiky. Zúčastniť sa môžete tiež niekoľkých animačných programov. Ponaťahujte všetky končatiny na powerjoge alebo si zacvičte v bazénovom svete aqua gym. Ak máte súťaživého ducha, vybláznite sa do sýtosti na bowlingovej dráhe, šípkach či stolnom tenise.