Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás
Image Alt
  /  Cestovanie   /  Čo poteší v Patinciach každého rodiča?

Čo poteší v Patinciach každého rodiča?

Exteriér Wellness Hotel Patince

Teplá voda, dobré jedlo, pitie, interiérové i exteriérové aktivity vaše deti v najjužnejšej obci Slovenska rozhodne zabavia.

Nielen kúpanie bude pre vaše deti zábavou

Kúpanie nie je jedinou aktivitou, ktorou vo Wellness Hoteli Patince zabavíte vaše deti. Foto: archív autorky.

 

Do Patiniec sme sa vydali na víkend doslova na poslednú chvíľu. Meteorológovia hlásili upršané počasie, tak nám nič lepšie, než ubytovanie s interiérovými bazénmi, nenapadlo. Trochu sme sa báli, ako to s tromi malými deťmi (6, 5, 2 roky) v hoteli zvládneme. Ale našťastie s tým žiadny problém nebol, práve naopak. Zistili sme, že v Patinciach sú deti vítané a že je tu veľa vecí, ktoré spríjemnia pobyt nielen im, ale aj vám, rodičom.

Obrovský apartmán

Prvá vec, ktorá nás nadchla bola veľkosť apartmánu – obrovská obývačka, dve spálne, veľká kúpeľňa. Bez problémov nám do izby dali ešte detskú postieľku pre nášho najmenšieho. My sme ju zo spálne presunuli do „detskej izby“, aby sme mali v noci pokoj.

Zažijete aj výhľad z hotela na vodné plochy

Celý areál hotela a teda aj výhľad z okna je plný zelene a vodných plôch. Zdroj: archív autorky.

 

Apartmán sme si vybrali hlavne preto, že sa ako rodičia troch malých detí nemôžeme večer len tak zobrať a ísť si sadnúť do reštaurácie alebo do baru. Večer sme si tak kúpili víno v hotelovom Bowling bare a bez toho aby sme rušili spiace deti, sme ho v pokoji vypili priamo v našej dočasnej obývačke.

Strategické umiestnenie detského kútika

Ani sme sa nestihli poriadne ubytovať a naše deti niekam zmizli. Našli sme ich v detskom kútiku, kúsok za recepciou. Nechýbal v ňom guľôčkový bazénik, autá a ani odrážadlá a ďalšie hračky – proste raj pre deti i pre rodičov, ktorí si chcú chvíľku v pokoji sadnúť.

 

Z detského kútika vaše deti zaručene nebudú odchádzať s energiou

Z detského kútika deti nedostanete. Zdroj: archív autorky

 

Vďaka detskému kútiku sme si vždy po raňajkách a po večeri mohli sadnúť k stolom, ktoré sa nachádzajú na chodbe pred kútikom a vychutnať si kávičku, prípadne niečo ostrejšie (vo večerných hodinách), z miestneho Lobby baru.

 

Na rodičov čaká v lobby bare odmena v podobe jemnej pálenky

Odmena pre rodičov v podobe jemnej pálenky z Lobby baru hneď vedľa detského kútika. Foto: Archív autorky

 

Ako rodičia sme tiež ocenili, že sa detský kútik nachádzal v blízkosti reštaurácie. Len čo deti dojedli, išli sa hrať a my sme mali čas dojesť a porozprávať sa.

Výber jedla v hotelovej reštaurácii

Raňajky aj večere boli formou bufetových stolov, takže sme si mohli vybrať a nabrať zo studených a teplých jedál len to, čo sme vedeli, že naše deti zjedia. Výber jedál bol pestrý, nechýbala ani zelenina a ovocie. Každý si našiel to svoje.

 

Na výber máte aj bohatý výber jedál

Bohatý výber teplých a studených jedál nechýbal ani na večeru. Zdroj: archív autorky

 

Hotel bol plný malých aj väčších detí, takže môj strach, že budú naše deti niekoho rušiť pri jedle, hneď opadol. Skvelé zistenie bolo, že reštauračná časť nie je iba na prízemí, ale aj na prvom poschodí. A na prvom poschodí okrem nás skoro ráno nikto nebol, takže sme mali na raňajky absolútny pokoj. Nikomu nevadilo, že náš najmenší chodí medzi stolmi sem a tam.

 

Pre deti sú na raňajky prichystané bufetové stoly

Deti si na raňajky mohli vybrať, čo len chceli. Zdroj: Archív autorky

 

Bazénový svet, v ktorom sa deti naučia plávať

Hlavným cieľom celého pobytu bolo stráviť upršané dni v hotelovom bazénovom svete a nechať tak deti do sýtosti sa vyblázniť v teplej vode a aspoň trochu si zlepšiť plavecké schopnosti. Bazénový svet je rozdelený na malý detský bazén s krátkym toboganom, veľký relaxačný bazén s rôznymi bublinkami a masážnymi prúdmi a super tajnú jaskyňu. V interiéri nechýba ani veľká vírivka a bazén s horúcou vodou. Do tých sme sa bohužiaľ kvôli našim deťom ani nedostali, ale nevadí.

 

Nafúknuté lopty si deti veľmi pochvaľovali, čo bolo vidno na ich štastných tvárach

Nafukovacie lopty, ktoré boli v bazéne nafúknuté pre návštevníkov, boli pre deti zdrojom nekonečnej zábavy. Zdroj: archív autorky

 

Staršie deti neustále jazdili na tobogane, ktorý končil v asi meter hlbokom detskom bazéne, takže sme ich nemuseli ani veľmi strážiť. My, rodičia, sme si medzi sebou striedali najmladšieho syna. Zo začiatku sa pozeral dosť vystrašene, keď sme mu nafukovali rukávniky a dali ho do vody. Najskôr sa nás nechcel pustiť, ale na konci pobytu sa už udržal nad vodou s rukávnikmi sám a bez revu. Pomohol tomu aj mierny prúd, ktorý sa točí okolo celého relaxačného bazénu a deťom tak uľahčuje plávanie. Najstaršie dieťa dokonca nakoniec odhodilo pás a začalo konečne plávať samo. Takže misia bola aspoň čiastočne splnená.

 

Deti si vo vnútornom bazéne s detským toboganom nevedeli odpustiť jazdu aj viackrát

Na tobogane pripomínajúceho obrieho jaštera jazdili deti stále dookola. Zdroj: Archív autorky

 

Výhodou Bazénového sveta je malý bufet priamo pri bazéne. Náhly hlad alebo smäd a niekedy aj celý obed, sme tak ľahko vyriešili. Všetky útraty sa zapisovali na čip, ktorý sme mali neustále zapnutý na zápästí ako hodinky. Vďaka nemu sme sa dostali na izbu, do bazénov a mohli sme nakupovať v hotelovom obchodíku alebo v baroch a reštauráciách.

 

Bufet priamo pri bazénoch deti ocenili a dobili sa tak energiu na ďalšie šantenie

Bufet priamo pri bazénoch ocenili hlavne deti. Zdroj: archív autorky

 

Výlet loďou Wellness 1

V sobotu popoludní o druhej hodine sme sa vydali na plavbu loďou po Dunaji. Kvôli zlému počasiu síce pôvodne nemala vôbec byť, ale vedenie hotela nakoniec vyhovelo mnohým  žiadostiam hostí a plavba sa nakoniec konala.

 

Prístav Marina je necelé 2 kilometre od hotela, takže si môžete dopriať aj vyhliadkovú plavbu

Prístav a romantická Marina sa nachádzajú len dva kilometre od samotného hotela. Zdroj: archív autorky.

 

Loď Wellness 1 stojí v prístave asi dva kilometre od hotela. Dá sa tam dôjsť pešo, ale kvôli nedostatku času sme išli autom (parkuje sa tam bez problémov hneď pri prístave). Romantická Marina, kde sa dá kúpiť občerstvenie, bola ešte kvôli počasiu zatvorená. V lete musí byť posedenie pri nej nádhera.

 

Pre deti bude plavba na lodi Wellness 1 zážitkom aj v prípade nepriaznivého počasia

Loď Wellness 1 má kryté priestory. Plavbu si užijete aj v daždi. Zdroj: archív autorky

 

Loď má bohaté vnútorné priestory, ktoré nás pred nepriaznivým počasím pohodlne schovali a deti mohli behať po lodi sem a tam. Všetky deti na lodi na spiatočnej ceste nechal kapitán vyskúšať si kormidlovanie. Tie potom dostali certifikát o splnení kormidelníckych skúšok, čo bol pre deti životný zážitok.

Kŕmenie sumcov afrických

Patinský hotel obklopuje krásny areál plný zelene, vonkajších atrakcií a bazénov. Tie boli, samozrejme ešte zatvorené, tak sme sa išli aspoň pozrieť na známe africké sumce, ktoré chovajú v areáli hotelové Rímske kúpele. Veľkosť sumcov nás dosť prekvapila a deti z nich boli nadšené. Preto sme si nemohli nechať ujsť ich nedeľné kŕmenie.

 

Jazierko s africkými sumcami nezostane nepovšimnuté

Jazierko, kde sa chovajú africké sumce, je očarujúce. Zdroj: archív autorky

 

Aj napriek silnému dažďu bolo kŕmenie sumcov veľkým zážitkom nielen pre deti, ale aj pre nás. Človek uvidel túto pokojnú rybu v inom svetle. Sumec je vraj, ako sme si neskôr prečítali, schopný z brehu schmatnúť a zožrať aj malého vtáčika. Ak sa do Patiniec vydáte, ruku im do vody rozhodne nestrkajte.

 

Určite sumcom nedávajte do vody ruku, môže to skončiť škaredo

 

Animačný program

Skvelou správou pre rodičov je, že v hoteli sa každý víkend koná nejaký animačný program. My sme síce hotel navštívili mimo tematického pobytu, ktoré sa tu často organizujú, ale aj tak si naše deti užili dostatok programu. V sobotu boli výtvarné dielničky a v nedeľu sa zase deťom vyrábali balónové zvieratká.

 

Malé prekvapenie si pre deti prichystili aj animátori v podobe zvieratiek z balónikov

V detskom kútiku vyrobila animátorka pre všetky deti zvieratká z balónov. Zdroj: Archív autorky

 

Nie všetky aktivity sme stihli vyskúšať. Všimli sme si, že vo večerných hodinách sa napríklad konal bowlingový turnaj alebo turnaj v stolnom futbale. Vonku sme zase videli petangové ihrisko, kolky, tenisové kurty, rôzne preliezky a pieskovisko.

 

Aj keď bolo celý víkend zlé počasie a nemohli sme teda všetko vyskúšať, naše deti a ani my sme sa rozhodne nenudili. Ani sme nestihli žiadny väčší výlet, napríklad do blízkeho Komárna alebo do hvezdárne, ako sme pôvodne plánovali. Po náročnom programe zaspali naše deti v aute na ceste z Patiniec ako bábätká. No oni vlastne ešte tak trochu bábätká sú, ale uspať ich popoludní všetky tri, je zázrak.

 

Po vyčerpávajúcom dni plnom zábavy si vaše deti na ceste domov určite od únavy pospia ešte v aute

Pobyt v Patinciach si deti užili a cestou domov zaspali. Zdroj: archív autorky.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus, phasellus viverra

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Etiam rhoncus. Maecenas tempus, tellus eget condimentum rhoncus, sem quam semper libero, sit amet adipiscing sem neque sed ipsum. Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo. Etiam rhoncus. Maecenas tempus, tellus eget condimentum rhoncus, sem quam semper libero, sit amet adipiscing sem neque sed ipsum.