Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás
Image Alt
  /  Cestovanie   /  Aktivity pre seniorov počas pobytu v Patinciach

Aktivity pre seniorov počas pobytu v Patinciach

Aj jeseň života môže byť aktívna a plná farieb. Oddýchnite si vo Wellness Hoteli Patince****, načerpajte nové sily a vyskúšajte rôznorodé aktivity nielen pre seniorov, ktoré náš hotel a okolie Patiniec ponúkajú. Zažite komfort bezbariérového štvorhviezdičkového wellness hotela. Tešiť sa môžete na vnútorné aj vonkajšie bazény s termálnou vodou, ktorá má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, a tiež na sauny, wellness či spa procedúry.

V našom hoteli nám na pohodlí a spokojnosti seniorov záleží a dbáme na všetky ich potreby. Práve preto sme dlhoročným partnerom celoslovenskej súťaže Senior Friendly a v roku 2019 sme získali aj ocenenie v kategórii stredných firiem. Zistite, aké voľnočasové aktivity pre seniorov ponúka Wellness Hotel Patince**** a  aj jeho okolie.

Aktívny pohyb aj cvičenie pre seniorov

Wellness Hotel Patince sa nachádza v krásnom prostredí Podunajskej nížiny blízko Dunaja. Okolie hotela je ako stvorené na zdravotné prechádzky aj dlhšie výlety. Navyše ponúka široký výber aktivít pre seniorov. Vhodnou športovou aktivitou pre seniorov je aj nordic walking, petanque či minigolf. Všetky aktivity si môžete užiť priamo v areáli Wellness Hotela Patince. Vybrať sa môžete aj na výlet do okolitých miest, prírodných rezervácií alebo kultúrnych pamiatok. Dáte prednosť Komárnu, Štúrovu, alebo sa vyberiete do maďarského Ostrihomu?

Ak máte chuť na prechádzku v prírode, môžete sa vybrať do prírodnej rezervácie Alúvium Žitavy a pozorovať vtáctvo či obdivovať krásu nedotknutej prírody. Neďaleko Patiniec sa nachádza aj Roľnícky dom v Martovciach či Parížske močiare v Gbelciach. Objavte krásy okolia Patiniec  pri príjemnej prechádzke alebo pri jazde po Dunajskej cyklotrase. Táto časť pozdĺž Dunaja je známa tiež ako Dunajská cyklistická cesta a svojou náročnosťou je vhodná pre ľudí každého veku. S bicyklami si nemusíte robiť starosti, ani si ich nosiť so sebou. Môžete si ich požičať priamo na recepcii hotela.

Medzi obľúbené voľnočasové aktivity pre seniorov, ktoré poskytuje náš hotel, patrí aj aqua aerobic. Ten je kombináciou aerobného cvičenia a vodného prostredia. Ak ho budete cvičiť pravidelne, pomôže vám zlepšiť fyzickú kondíciu, zhodiť pár kíl či vyformovať postavu. Skúsiť toto cvičenie pre seniorov môžete každú sobotu v bazénovom svete.

Vo Wellness Hoteli Patince si môžete vybrať aj iné obľúbené športové hry nielen pre seniorov. Skúsite stolný tenis, biliard alebo šípky? Uvidíte, že u nás sa nudiť rozhodne nebudete.

Blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo

Naša termálna voda z prameňa Héviz, ktorý vyviera z hĺbky 200 metrov, má pozitívny vplyv na pohybové ústrojenstvo. Pre termálnu vodu v Patinciach je charakteristický vysoký obsah hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov. Práve vďaka svojmu zloženiu má priaznivý účinok na pohybový aparát a pomáha v prevencii proti jeho chorobám.

Máte problémy s kĺbmi alebo svalmi? Posaďte sa priamo ku prúdiacemu prameňu v našom rímskom kúpeli alebo si oddýchnite v najväčšom krytom relaxačnom bazéne na Slovensku s príjemne teplou vodou i hĺbkou. V našich bazénoch je aj veľa vodných prvkov, ktoré vytvárajú ešte príjemnejšiu atmosféru.

Počas celého roka sa môžete tešiť na vnútorný bazénový svet s veľkým relaxačným bazénom, ktorý je najväčší na Slovensku. Jeho hĺbka je 120 centimetrov a teplota vody dosahuje maximálne 30 stupňov Celzia. V bazéne si užijete vodné atrakcie ako napríklad masážne vodné postele a delá, trysky, chrliče, divokú rieku či jaskyňu.

Oddýchnuť si môžete v kľudovom bazéne, vírivke alebo rímskom relaxačnom kúpeli. Vaše vnúčatá sa zase vyšantia v detskom bazéniku s toboganom. V lete na vás čaká, okrem bohatého vnútorného, aj vonkajší bazénový svet a celkovo si užijete až 14 bazénov s termálnou vodou a 4 tobogany.

Načerpajte energiu a doprajte si čas pre seba

Vo Wellness Hoteli Patince si môžete vychutnať aj saunový svet s piatimi rôznymi saunami, ochladzovacím bazénikom i relaxačnou miestnosťou. Saunovanie má omladzujúci účinok na pokožku a pôsobí ako prevencia proti rôznym ochoreniam, napríklad horných dýchacích ciest. Dopriať si môžete aj masáže, zábaly alebo tvárové a telové ošetrenie. Vyberte si z bohatej ponuky a užite si čas pre seba. Ak sa rozhodnete pre masáž, v ponuke máme okrem tradičných klasických masáží i relaxačnú čokoládovú masáž s pravou čokoládou, medovú masáž alebo masáž lávovými kameňmi.

Vyskúšali ste už thajské masáže, ktoré predstavujú najkomplexnejšiu starostlivosť o telo i dušu? Vo Wellness Hoteli Patince na vás čaká ich bohatá ponuka. Užite si uvoľňujúcu masáž hlavy, krku, ramien a chrbta, alebo hýčkajte svoje chodidlá a dlane. A nezabúdame ani na tých najmenších. Zoberte so sebou aj svoje vnúčatá a doprajte im thajskú aromatickú masáž.

Jednou z obľúbených relaxačných procedúr sú i zábaly. Dožičte svojmu telu i duši ich blahodarné účinky. Dáte prednosť medovému, rašelinovému alebo čokoládovému zábalu?

Počas pobytu v našom hoteli si môžete dopriať aj tvárové a telové ošetrenie od našich špičkovo vyškolených kozmetičiek, ktoré používajú široký výber kozmetických prípravkov značky MARY COHR bez geneticky upravených zložiek, parabénov a chemických filtrov.

Výhodné pobyty pre seniorov i celé rodiny

Chystáte sa na relaxačný pobyt alebo si chcete užiť čas strávený s vnúčatami? Vo Wellness Hoteli Patince nájdete vždy výhodný pobytový balík. My sa na vás tešíme počas celého roka. Príďte si k nám oddýchnuť a vyberte si z pobytov počas týždňa či víkendu. Ak plánujete akýkoľvek pobyt v našom hoteli, neváhajte využiť náš online rezervačný systém.