Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás
Image Alt
  /  Deti   /  5 dôvodov prečo navštíviť hotel s najväčším krytým bazénom na Slovensku

5 dôvodov prečo navštíviť hotel s najväčším krytým bazénom na Slovensku

5 dôvodov prečo navštíviť hotel s najväčším krytým bazénom na Slovensku

1.Termálna voda

Blahodarná termálna voda pochádza z prameňa Héviz, ktorej história siaha až do 13. storočia. Obsahuje množstvo látok, ktoré majú pozitívny vplyv na naše telo, predovšetkým pohybové ústrojenstvo a prekrvenie celého organizmu. Termálna voda v Patinciach sa vyznačuje vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov. Na ľudské telo pôsobí blahodárne, najmä na naše pohybové ústrojenstvo. Podporuje prívod tepla do končatín, ktoré sú vždy chladnejšie. Zvýšenie telesnej teploty vyvoláva významné zrýchlenie biochemických zmien v organizme, čo zapríčiňuje zvýšenú spotrebu kyslíka a výdaja oxidu uhličitého. To napomáha k zlepšeniu pružnosti svalov, väzív a spojivových tkanív. Výsledkom je zníženie svalového napätia. Vďaka vyššej teplote termálnej vody sa zrýchľuje prekrvenie kože a telesného jadra.

Voda z termálneho vrtu sa v bazénovom svete upravuje, aby bola zdravotne a hygienicky vyhovujúca.

Zdroj: Wellness Hotel Patince****

2. Thermal park a Wellness centrum

V bazénoch sa využíva voda zo spomínaného termálneho prameňa Hévíz s teplotou 27°C, ktorý vyviera z hĺbky 200 m. Nájdete tu nasledovné bazény: veľký relaxačný bazén s hĺbkou vody 1,2 m a teplotou vody max 30°C. V bazéne sa nachádza množstvo atrakcií, ako sú napríklad masážne vodné postele a delá, trysky, chrliče, divoká rieka a jaskyňa, sedací oddychový bazén s teplotou 36°C, ktorý má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo a jeho ochorenia, 10 miestna vírivka s teplotou 35°C a v neposlednom rade detský bazén s toboganom.

Vo wellness centre sa môžete tešiť na 5 druhov sáun : fínskušvédskuparnúbylinkovú a infrasaunuochladzovací bazén a ďalšiu vírivku.

Po saunovaní a okúpaní sa, si môžete oddýchnuť a načerpať sily v oddychovej miestnosti.

3. Wellness a spa procedúry

Hotel ponúka množstvo tvárových a telových ošetrení tak pre dámy i pánov, rôzne

kúpele, zábaly a manikúru s pedikúrou. Zaujímavými a obľúbenými procedúrami pre seniorov sú napríklad magnéziový kúpeľ ktorý je vhodný pri svalových kŕčoch a bolestiach kĺbov, ktorý sa pomôže navyše zbaviť škodlivých toxínov z tela, zmierniť zadržiavanie vody v tele a uvoľniť svalové napätie, zábal s bahnom z Mŕtveho mora ktorý obnovuje metabolizmus a regeneruje pokožku, komplexná diagnostika organizmu pri ktorej získate prehľad o zložení svojho tela a zdravotných rizikách. Výhody merania: mimoriadne presné výsledky, ľahké a bezbolestné použitie prístroja, v priebehu cca 20 minút zistíte aktuálnu skladbu svojho tela a odhad možných potenciálnych rizík. https://wellnesspatince.sk/wellness-centrum/

4. Masáže

Neodmysliteľnou súčasťou pobytu sú masáže – klasické i thajské. V hoteli ponúka

masérske služby vysoko kvalifikovaný personál a na výber je z rôznych typov masáží. Pre seniorov sa odporúčajú hlavne klasické masáže, relaxačné masáže nôh, horúca bylinná masáž a masáž s aloe vera.

5. Aktivity

Medzi obľúbené voľnočasové aktivity ktoré poskytuje hotel seniorom patrí aj

vodný aerobic. Ten je kombináciou aeróbneho cvičenia a vodného prostredia. Ak ho budete cvičiť pravidelne, pomôže vám zlepšiť fyzickú kondíciu, zhodiť pár kíl či vyformovať postavu. Seniori si toto cvičenie môžu vyskúšať vo vyhradených dňoch v bazénovom svete. Vo Wellness Hoteli Patince si môžete vybrať aj iné obľúbené športové hry : stolný tenis, biliard alebo šípky. Neodmysliteľnou súčasťou hotela a jeho aktivít je cykloturistika – na recepcii hotela si môžete požičať bicykle a vydať sa po Dunajskej cyklotrase, prípadne nordic walking palice a vydať sa na prechádzky po okolí.

https://wellnesspatince.sk/aktivity/

Wellness Hotel Patince má pre seniorov pripravené viaceré výhodné ponuky. Ak si plánujete jednodňový výlet a návštevu bazénov, využite akciovú ponuku Seniorských výletov kde je celodenný vstup do termálneho parku len za 8 EUR a prípadne s doplatkom za obedové menu 5 EUR. Jedinou podmienkou je skupina od 10 osôb nad 55 rokov.
https://wellnesspatince.sk/seniorskyvylet/

Zregenerovať organizmus, načerpať novú energiu v termálnej vode, s blahodárnymi účinkami na pohybové ústrojenstvo môžu seniori vďaka pobytovým balíčkom vo Wellness Hoteli Patince. Pobyt je určený pre klientov vo veku od 60+. Pobyt na 4 noci s nástupom od stredy alebo na 7 nocí s nástupom v ktorýkoľvek deň. Pobytový balíček zahŕňa špeciálne procedúry.

https://wellnesspatince.sk/pobytove-baliky/seniorsky-pobyt/

rezervácie na pobyty rezervacie@wellnesspatince.sk alebo na webovej stránke www.wellnesspatince.sk .

V prípade otázok neváhajte kontaktovať rezervačné oddelenie hotela +421 917 654 875 alebo recepciu + 421 918 886 715.